Ο Κάιπερς νίκησε τον Βόλο (2-1)

Σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας που πραγματοποιήθηκε στο Βέλγιο, ο Βόλος ηττήθηκε με 1-2 από τη Μαλίν.

Οι Βέλγοι, οι οποίοι την επόμενη εβδομάδα ξεκινούν τις επίσημες υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα, προηγήθηκαν στο 29ο λεπτό με τον Σχουφς, για να ισοφαρίσει ο Βόλος στο 66ο λεπτό με τον Φερνάντεζ. Η Μαλίν έφτασε στη νίκη στο 67ο λεπτό με τον Κάιπερς, ο οποίος αγωνιζόταν στον Ολυμπιακό.

Η ομάδα του Βόλου είχε δοκάρι με τον Μπαρτόλο, στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου.

Ο τεχνικός της θεσσαλικής ομάδας, Γκιγιέρμο Αμπασκάλ, ξεκίνησε με τους Κλέιμαν, Κούζντρα, Γκρίλο, Ρομέρο, Φερράρι, Λογαρά, Μπαριέντος, Φερνάντες, Βοϊτκόφσκι, Μπαρτόλο, Φαν Βέερτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι, Παπαδόπουλος, Ροσέρο, Γκιουλέν, Νίνης, Πουρίτα, Τριανταφύλλου, Τερεζίου, Ακριβόπουλος, Κύρκος.