Τα Highlights της σπουδαίας νίκης της Ελλάδας κόντρα στη Γεωργία

Σε ένα ματς όπου όλα έδειχναν ότι θα λήξει ισόπαλο, η Ελλάδα βρήκε δύο γκολ στην εκπνοή και πήρε μια τεράστια νίκη με 2-1 απέναντι στην Γεωργία.

Με το θετικό αυτό αποτέλεσμα, η Εθνική έφτασε τους 9 βαθμούς σε 5 αναμετρήσεις, όντας πλέον στο -3 από την Σουηδία και στο -4 από την Ισπανία, η οποία έχει ένα ματς παραπάνω.

Η Εθνική Ελλάδος ήταν κυρίαρχη στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να φτάσει στη νίκη χάρη σε δύο γκολ στα τελευταία λεπτά.

Ο Μπακασέτας με εκτέλεση πέναλτι «λύτρωσε» την Ελλάδα, πετυχαίνοντας το 0-1 στο 90′, ενώ ο Πέλκας στις καθυστερήσεις «κλείδωσε» τη νίκη, διαμορφώνοντας το τελικό 0-2.

Με αυτή τη νίκη η Εθνική ομάδα έφτασε τους 9 βαθμούς και διατήρησε τις ελπίδες της για πρόκριση, αλλά για να έχει αντίκρισμα η αποψινή νίκη θα πρέπει να κερδίσει την ερχόμενη Τρίτη (12/10) την Σουηδία στη Στοκχόλμη.