NBA – Με εξαιρετικό Γιόκιτς το Ντένβερ κέρδισε τους Σπερς

Ο Νίκολα Γιόκιτς ήταν εξαιρετικός απέναντι στους Σαν Αντόνιο Σπερς και με double double (32 πόντοι και 16 ριμπάουντ) οδήγησε την ομάδα του στη δεύτερη συνεχόμενη νίκη με 102-96.

Καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού οι Ντένβερ Νάγκετς βρίσκονταν μπροστά στο σκορ.

Στην τελευταία περίοδο το Ντένβερ ξεκίνησε έχοντας προβάδισμα 9 πόντων, όμως οι Σπερς ανέκαμψαν και μείωσαν τη διαφορά στον πόντο οκτώ λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα.

Ωστόσο, οι Νάγκετς δεν τα παράτησαν και με ένα σερί 11-3 έκαναν το σκορ 94-85 τέσσερα λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα.

Οι Σαν Αντόνιο Σπερς δεν κατάφεραν να κάνουν κάτι παραπάνω και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό σκορ 102-96.

Πέρα από τον Γιόκιτς, το Ντένβερ είχε τον Μόρις με 13 πόντους, τον Μπάρτον με 12 και τον Γκριν με 10.

Από το Σαν Αντόνιο ο Κέλντον Τζόνσον είχε 27, 16 ο Γουάιτ και από 15 Πόελτι και Μάρεϊ.